Ulice Prahy zaplňuje světelná výzdoba, kouzlo Vánoc přinese i lampář

Ulice Prahy zaplňuje světelná výzdoba, kouzlo Vánoc přinese i lampář

 

Praha, 21. listopadu 2023 – Stejně jako v předchozích letech i letos zajistí vánoční atmosféru v hlavním městě světelné dekory na stožárech veřejného osvětlení, vánoční stromečky a na několika místech také oblíbené 3D světelné prvky. Na žádost jednotlivých městských částí je instaluje společnost Technologie hlavního města Prahy. Adventní čas obyvatelům i návštěvníkům metropole zpestří také lampář, který bude ručně rozsvěcet lampy na Karlově mostě.

 

„Předvánoční období je jedním z nejkrásnějších v roce nejen pro Pražany, ale město během něj přiláká i velké množství návštěvníků. I letos se mohou těšit na světelnou vánoční výzdobu na lampách veřejného osvětlení, která se postará o slavnostní atmosféru. Využíváme pro ni moderní LED osvětlení, které má minimální spotřebu elektrické energie. Svítit bude ve stejném čase jako pouliční lampy,“ upřesnil radní pro oblast infrastruktury Michal Hroza.

 

O instalaci vánočních dekorů na stožáry veřejného osvětlení letos projevilo zájem osm městských částí. Pracovníci THMP ze dvou výjezdových středisek začali s jejich instalací začátkem listopadu, aby mohly do města přinést tu pravou vánoční atmosféru již s příchodem adventu. Využívají k tomu výškovou techniku, která jim běžně slouží při servisních zásazích a kontrolách veřejného osvětlení, semaforů nebo kamer.

 

„Ozdobené už jsou třeba stožáry v Horních Měcholupech. V Čakovicích jsme nainstalovali osvětlení gymnázia, fary a dodáme také vánoční 3D dekory, které jsou v posledních letech poměrně atraktivní. Mají podobu různých zvířátek, světelných bran, tunelů, laviček a podobně,“ uvedl za THMP místopředseda představenstva Tomáš Novotný. Trojrozměrné dekory tvořící doslova kouzelný svítící svět budou umístěné také v Letňanech u radnice a nově ve spolupráci s městskou částí Praha 2 na Karlově náměstí. „Kouzlo Vánoc přinese do Prahy také lampář. Během adventního času totiž nebudeme plynové lampy na Karlově mostě rozsvěcet dálkově z našeho dispečinku, ale bude je obcházet lampář v tradiční uniformě a s dlouhou tyčí. Zájemci budou moct obdivovat druhé nejstarší řemeslo každý den v čase západu slunce, a to od první adventní neděle 3. prosince až do 23. prosince,“ dodal Novotný.

 

Technologie hlavního města Prahy zajišťují pro městské části i zdobení vánočních stromečků. Letos v počtu zhruba 30 kusů včetně stromů na Staroměstském a Václavském náměstí, pro které THMP obstarává i kácení a dopravu do Prahy.

 

––

 

THMP je správcem a servisním partnerem široké škály technologických zařízení v metropoli. Aktuálně má téměř 300 zaměstnanců. Vlajkovou lodí společnosti je péče o síť veřejného osvětlení, nasvěcuje také pražské památky a zajišťuje světelnou vánoční výzdobu a stromy. Dále se stará o městský kamerový systém, světelná signalizační zařízení, dopravní a telematické systémy, veřejné a věžní hodin a obnovuje mobiliář na zastávkách MHD. Pro všechny technologie provozuje nonstop jednotný dispečink pro hlášení poruch a řízení servisních zásahů, kterých provede přes 25 tisíc ročně. Nově se THMP podílí na chytrých řešeních pro Prahu v oblasti e-mobility a fotovoltaiky a působí jako městský obchodník s energiemi. Cílem THMP je fungující město příjemné pro život obyvatel a jeho návštěvníků.

 

 

Kontakt pro média:
Eliška Trojanová
GSM: +420 770 147 399
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

 

 

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio