Petřín bude během nadcházejících podzimních státních svátků svítit v národních barvách

 

K oslavám Dne vzniku samostatného československého státu 28. října a Dne boje za svobodu a demokracii 17. listopadu se již tradičně připojí i Petřínská rozhledna v Praze. Během obou státních svátků se rozsvítí do barev české trikolory. Slavnostní nasvícení po dohodě s vedením hlavního města zajišťuje společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP).

 

„K barevnému nasvícení více než padesát metrů vysoké rozhledny přistupujeme, pokud považujeme za důležité obrátit pozornost veřejnosti k určitému tématu, významnému dni nebo události,“ vysvětlil důvody rozsvícení radní hl. m. Prahy Jan Chabr a dodal, že do konce letošního roku se Petřín rozsvítí ještě například v souvislosti se Světovým dnem pneumonie (zápalem plic) nebo Giving Tuesday.

 

THMP je schopna slavnostní osvětlení Petřínské rozhledny spouštět, monitorovat a upravovat vzdáleně pomocí aplikace z mobilního telefonu nebo tabletu. Aktuálně jsou na nasvícení Petřínské rozhledny přednastaveny desítky typů statického či scénického nasvícení.

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio