Aby se Pražané cítili bezpečně i po setmění. Na libeňské části cyklostezky podél Vltavy umístila THMP nové veřejné osvětlení

Na více než kilometrovém úseku cyklostezky A2 U Českých loděnic v Libni je nově 40 stožárů veřejného osvětlení. K jejich plnému zprovoznění dojde ve druhé polovině září. Úsek vedoucí od Löwitova mlýna po odbočku na Bulovku, který využívají cyklisté, chodci i sportovci jezdící na inline bruslích, byl dosud neosvětlený. Výstavbu nových stožárů zajišťuje městská společnost Technologie hl. m. Prahy (THMP) na žádost Prahy 8.

 

„Jedná se o oblíbenou a mnohdy rušnou část cyklostezky, která je veřejně přístupná 24 hodin denně. Sportovci, ale třeba i pejskaři si zaslouží, aby se na ní po setmění cítili bezpečně. Požadavek na bezpečnost je o to zásadnější, že se v těsné blízkosti nachází dětské hřiště,“ uvedl Jan Chabr, radní hl. m. Prahy pro oblast majetku.

 

THMP na trase dlouhé 1,2 km umístila 40 nových stožárů s LED osvětlením. Současně s tím buduje i nové zapínací místo, které bude sloužit ke spínání dotčeného osvětlení. Práce jsou nyní ve třech čtvrtinách, hotovo by mělo být ve druhé polovině září. Podle radního Jana Chabra bude nové osvětlení možné regulovat: „Regulace intenzity osvětlení v nejméně exponovaných časech je vhodným způsobem, jak přispět k úspoře energií. U těchto konkrétních lamp bude klesat intenzita každý den v čase zhruba od 22:00 do 5:00, a to přibližně o 33 %.“

 

Výstavba nových stožárů probíhá současně s povrchovou úpravou cesty. „Časový souběh obou prací je záměrný. Kdyby byl nový asfaltový povrch již hotový, nebylo by již umístění stožárů veřejného osvětlení reálné. Je to z důvodu kabelového vedení, které je vedeno právě pod povrchem cesty,“ doplnil radní Prahy 8 Tomáš Slabihoudek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Původní stav bez lamp:

 

Joomla SEF URLs by Artio