Praha oslaví výročí 17. listopadu. Petřín se rozsvítí v národních barvách a v centru města budou vlát státní vlajky

V rámci oslav 32. výročí sametové revoluce vyvěsí městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) v historickém centru města státní vlajky a Petřínská rozhledna se v Den boje za svobodu a demokracii rozsvítí do barev národní trikolory. Na průběh instalace vlajek na stožáry veřejného osvětlení se přijel přímo do terénu podívat i radní HMP Jan Chabr a místopředseda představenstva společnosti THMP Tomáš Novotný.

 

„Státní svátky spojené s významnými historickými událostmi mají pro společnost nezpochybnitelný význam. Ten nadcházející bychom se měli na chvíli  zastavit a  uvědomit si, že respekt k právnímu státu, úcta k lidským právům a k demokratickým hodnotám nejsou samozřejmostí,“ řekl radní HMP Jan Chabr při instalaci vlajek na Václavském náměstí a dodal, že je rád, že dnes žijeme v zemi, která je občanskou společností a západní demokracií.

 

Slavnostní nasvícení Petřína a instalaci vlajek i letos po dohodě s vedením hlavního města zajišťuje společnost Technologie hlavního města Prahy. „Během posledních tří dní jsme vlajkami osadili 120 stožárů veřejného osvětlení napříč historickým centrem. Konkrétně je najdete na Smetanově nábřeží, na ulicích Národní a Na Příkopě. Dnes ještě instalujeme poslední vlajky symbolicky tady na Václavském náměstí, kde před 32 lety končil průvod studentských iniciativ vycházející z pražského Albertova,“ popsal Tomáš Novotný, místopředseda představenstva THMP.

 

Při letošních oslavách výročí sametové revoluce lidé nebudou ochuzeni ani o doprovodný program. Plánuje se řada diskuzí, workshopů, koncertů i satirický průvod – vše s důrazem na bezpečnost. „Jsem rád, že se oslavy 17. listopadu vracejí do veřejného prostoru, kam patří. Je ale klíčové, abychom se při nich vzhledem k pandemické situaci všichni chovali bezpečně a ohleduplně ke svému okolí. Jen tak se nám podaří vrátit se zase k životu, na který jsme zvyklí,“ uzavřel radní Jan Chabr.

 

 

 

 

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio