Společnosti THMP a TSK podepsaly memorandum o budoucí spolupráci při údržbě světelných signalizací na pražských křižovatkách

Městské společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP) a Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK) včera podepsaly memorandum o vzájemné spolupráci. Jeho cílem je uzavřít smlouvu, podle které by servis a údržbu světelných signalizačních zařízení na pražských křižovatkách od příštího roku zajišťovala společnost THMP.

 

Podle radního HMP Jana Chabra memorandum vytváří prostor pro úzkou spolupráci a koordinaci postupů obou městských společností. „V ideálním případě bude jeho výsledkem podpis smlouvy a zahájení přípravy THMP na převzetí odpovědnosti za pražské semafory. Hlavní město by si tak další část klíčové infrastruktury zajišťovalo prostřednictvím svých městských společností vlastními silami, což je našim dlouhodobým cílem. Pokud by se objevily nějaké technické nebo obchodní limity, budeme situaci řešit další spoluprací, zejména s výrobci a dodavateli zařízení,“ dodal.

 

Obě společnosti už přitom od loňského roku na řadě projektů spolupracují. „Jedná se o další krok k lepší koordinaci a využití kapacity městských firem. Jsem proto rád, že TSK a THMP rozvíjí spolupráci. Věřím, že se promítne na kvalitě i rychlosti zajišťovaných služeb,“ uvedl náměstek primátora HMP Adam Scheinherr odpovědný za oblast dopravy.

 

„THMP se od okamžiku svého vzniku stará o více než 135 tisíc stožárů veřejného osvětlení, zajišťuje fungování 500 veřejných a věžních hodin a od loňského roku i servis a provozuschopnost systému, ve kterém je integrováno zhruba 1 100 městských kamer a dalších 3 400 kamer jiných provozovatelů,“ rekapituloval dosavadní agendu společnosti THMP předseda představenstva Tomáš Jílek s tím, že se tak spolupráce v oblasti údržby a servisu světelné signalizace přímo nabízí a  přinese další využití již existujících personálních a materiálních zdrojů. „Přípravě a posílení kapacit věnujeme celý rok 2021 tak, abychom byli na převzetí  odpovědnosti za klíčový prvek řízení pražské dopravy včas připraveni,“ dodal.

 

„Memorandem navazujeme spolupráci, kde by měla TSK získat od THMP indikativní nabídku na servis a údržbu technologií pro řízení dopravy. Nabídka by měla obsahovat nejen předběžnou cenu, ale také informace o materiálně technickém zabezpečení včetně způsobu personálního zajištění těchto činností,“ upřesňuje způsob spolupráce generální ředitel a předseda představenstva TSK Jozef Sinčák a dodává, že „cílem je efektivní vzájemná spolupráce městských společností při správě majetku hl. m. Prahy na základě tzv. in-house režimu.“

 

 

Joomla SEF URLs by Artio