Praha si připomene výročí sametové revoluce. V centru města budou vlát státní vlajky a Petřín se rozsvítí v národních barvách

V rámci oslav výročí jednatřiceti let od pádu komunistického režimu bude v Den boje za svobodu a demokracii svítit Petřínská rozhledna v národních barvách a v historickém centru města budou na stožárech veřejného osvětlení vlát státní vlajky. S jejich instalací v pátek odpoledne pomáhal i radní Jan Chabr a místopředseda představenstva společnosti Technologie hlavního města Prahy Tomáš Novotný.

 

„Jen málo národů v Evropě může s větší upřímností světu připomínat, že demokracie a lidská práva nejsou samozřejmostí, ale že je musíme každý den bránit a bojovat  za ně,“ řekl radní HMP Jan Chabr při instalaci vlajek na Václavském náměstí a dodal, že je rád, že dnes žijeme ve státě, který je západní demokracií a především občanskou společností plnou svobodomyslných lidí.

 

Instalaci vlajek i slavnostní nasvícení Petřína zajišťuje po dohodě s vedením hlavního města společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP). „Dnes jsme osadili 65 stožárů veřejného osvětlení na Václavském náměstí a na Národní třídě státními vlajkami. Ty budou Pražanům připomínat dramatické i inspirativní události roku 1989. Oslavy výročí sametové revoluce budou letos kvůli epidemické situaci probíhat v trochu jiném duchu, ale ani tento rok nevynecháme rozsvícení Petřínské rozhledny v barvách státní trikolóry. Stala se z toho už taková tradice,“ popsal Tomáš Novotný, místopředseda představenstva THMP.

 

Šedesát pět metrů vysokou dominantu na Malé straně pro hlavní město nasvěcuje městská společnost THMP už třetím rokem. Město k jejímu barevnému nasvícení přistupuje při mimořádných událostech nebo významných dnech. „Mezi poslední takové patřily třeba nedávné události ve Vídni nebo Mezinárodní den tolerance. Nadcházející úterý bude Petřín svítit na oslavu naší svobody a demokracie. Ani v době vrcholící pandemie bychom na důležité hodnoty a události v našich dějinách neměli zapomínat,“ uzavřel radní.

 

 

 

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio