Tomáš Jílek

Pan Tomáš Jílek dokončil středoškolské odborné vzdělání na SPŠ Elektrotechnické v Plzni v roce 1989 v oboru Automatizační technika. V Plzni se narodil a žil zde až do roku 2010, kdy se definitivně přestěhoval do Prahy, kde pracovně působil většinu svého života.

 

Začínal jako oblastní technik krajského výpočetního střediska pro Českou poštu, a.s. (dříve státní podnik SPOJE). Od roku 1991, kdy se stal společníkem a zároveň generálním ředitelem vlastní společnosti DISK obchod a technika, s. r.o., podnikal až do roku 2014 v oboru výstavby a servisu rozsáhlých telekomunikačních sítí na území celé ČR. Od roku 2008 působil Tomáš Jílek jako neuvolněný komunální politik a zastupitel v Plzni a Praze. Pro své manažerské a odborné zkušenosti pracoval v řídících a kontrolních orgánech velkých akciových společností ve vlastnictví municipalit nebo státu. Jako místopředseda v dozorčích radách Plzeňská teplárenská,a.s., Letiště Praha,a.s., Opeátor ICT, a.s., na plný úvazek pak v představenstvech SNEO, a.s. a nyní THMP, a.s. Jako odborný poradce pro korporátní a ekonomické otázky pracoval pro Ministerstvo zdravotnictví, VZP, Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR, primátora hlavního města Prahy a další významné instituce. V rámci organizací a akciových společností Hlavního města Prahy pomáhal nastavit fungování konceptu Smart Cities a sdílené ICT infrastruktury. Pro své zkušenosti krizového manažera byl v roce 2017 osloven primátorkou hlavního města Prahy  Adrianou Krnáčovou s žádostí o návrh řešení vleklého sporu HMP a společnosti ELTODO, a.s. vzniklého při převodu servisu a správy systému veřejného osvětlení v Praze do městské společnosti TCP, a.s. Výsledkem krizového managementu bylo založení nové společnosti Technologie hlavního města Prahy, a.s. 100% vlastněné hlavním městem Praha takzvaně „na zelené louce“. Tak, jak byl pan Tomáš Jílek jejím prvním zaměstnancem, stojí v jejím čele jako předseda představenstva a generální ředitel dodnes.

 

Tomáš Jílek se stále angažuje v rámci dalších projektů hlavního města Prahy v oblasti Smart Cities, ICT a moderních technologií, ale volný čas nejraději tráví s rodinou a svým synem, nejčastěji vodními sporty, cestováním nebo aktivním odpočinkem mimo rušné prostředí velkoměsta.

Joomla SEF URLs by Artio
Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies