THMP správcem plynového osvětlení Královské cesty

Správu, provoz a údržbu plynového osvětlení na Královské cestě nově převzala Technologie hlavního města Prahy, a.s. (THMP). Více jak 650 plynových svítilen veřejného osvětlení. Pracovníci THMP spolu se zástupci Pražské plynárenské a.s. (PPAS), která se na chodu těchto plynových lamp bude částečně podílet, v minulém týdnu osobně v rámci procesu předávání od HMP zjišťovali aktuální technický stav na všech více jak 400 světelných místech, která spoluutvářejí historickou atmosféru Královské cesty.

 

Během kontroly aktuálního stavu plynových svítilen na všech světelných místech (lampách) plynového osvětlení bylo kontrolované plynové osvětlení netradičně rozsvíceno během dopoledne a odpoledne, aby mohl být prověřen technický stav pro převzetí plynového osvětlení.

 

Při převzetí byla také provedena kontrola a dokumentace technického stavu plynových svítidel na všech přebíraných světelných místech plynového osvětlení.

 

Vedle zhodnocení funkčnosti světelných zdrojů s plynovou technologií, byla provedena kontrola štítků s inventárním číslem a správné umístění doplňků instalovaných na světelném místě plynového osvětlení, například informačních systémů.

 

V rámci kontroly byly prověřeny také reklamní doplňky instalované na světelných místech plynového osvětlení.

 

„Plynové osvětlení v Praze je nedílnou součástí kulturního dědictví naší metropole a patří k turisticky velmi oblíbeným atrakcím, bez kterých se neobejde žádná z moderních evropských metropolí. V první řadě se budeme snažit o zprovoznění všech lamp, aby Královská cesta měla plnohodnotné historizující svítilny. Počítáme také s uskutečněním poznávacích akcí pro veřejnost, na kterých budeme spolupracovat s PPAS,“ uvedl Tomáš Jílek, předseda představenstva Technologie hlavního města Prahy, a. s.

Joomla SEF URLs by Artio
Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies
Více Souhlasím