Praha spustila webovou aplikaci ke komunálním volbám

Od dnešní 12. hodiny se mohou jednotlivé politické strany, hnutí, kandidáti či jejich zastupující organizace, registrovat v nové webové aplikaci www.prahasvitinavolby.cz, kde bude následně spuštěna možnost rezervace politické reklamy na stožárech veřejného osvětlení ke komunálním volbám 2018. Aplikaci provozuje Technologie hlavního města Prahy, a.s., která zároveň bude zajišťovat umístění politické reklamy na stožárech veřejného osvětlení (dále jen „VO“).

 

„Požádali jsme naší městskou společnost THMP, aby administrativně a technicky zajistila využití stožárů veřejného osvětlení pro politické kampaně před letošními komunálními volbami v Praze. Tím bude splněno usnesení Rady HMP z loňského června a to díky naší nově vzniklé městské společnosti“, uvedla Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy.

 

Rada hlavního města Prahy svým usnesením č. 1601 ze dne 27. 6. 2017 schválila pronájem veřejných prostranství a stožárů veřejného osvětlení na území hl. m. Prahy za účelem prezentace politických stran, politických hnutí či kandidátů v rámci volebních kampaní roku 2017 a 2018.

 

Termín komunálních voleb, konaných na území hl. m. Prahy, byl prezidentem republiky stanoven na 5. a 6. října 2018. Prezentace je umožněna politickým stranám či kandidátům, kteří v zákonné lhůtě podali přihlášku k registraci v rámci příslušného volebního období. Stožáry veřejného osvětlení na území hl. m. Prahy budou pronajímány za sazbu stanovenou usnesením Rady hl. m. Prahy a dle technických podmínek k politické reklamě.

 

Nahradili jsme požadavky v excelových tabulkách moderní webovou aplikací, která transparentně, uživatelsky přívětivě a v přehledném prostředí umožní registrovat jednotlivé požadavky na politickou reklamu pro letošní pražské komunální volby. Do budoucna bychom rádi aplikaci propojili i s mapovými podklady stožárů VO tak, aby zadávání poptávek k rezervaci bylo co nejvíce intuitivní,“ doplnil Tomáš Novotný, místopředseda představenstva THMP.

 

Pro příjem požadavků je k dispozici webová aplikace www.prahasvitinavolby.cz , kde se musí žadatelé nejprve registrovat.

Samotná předvolební prezentace politických stran na stožárech VO prostřednictvím (tzv. „berousků“) obvykle, dle předchozí praxe, nepřekračuje 30 dnů před termínem konání voleb.

Více informací naleznete na:

www.prahasvitinavolby.cz

Joomla SEF URLs by Artio
Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies
Více Souhlasím